Prominent & Leading Retail Trader from Karur, we offer modular false ceiling, nj's heat-out ceiling and false ceiling design.
₹ 125 / sq ft Get Latest Price
| Dimensions | 595 x 595 mm (2x2 ft) |
| Thickness | 8 mm |
| Material | Aluminum |
| Edge Type | Microlook |
| Surface Finish | Plain / Smooth |
| Brand | Gypcore |
| Surface Treatment | Ceramic |
| service location | tamilnadu and kerala |
| payment | offline and online |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
₹ 125 / sq ft Get Latest Price
| Service Type | Installation Only |
| Ceiling Material | Wooden Ceiling |
| Surface Finish | Fine Fissured |
| Application Area | Retail Showroom, School, Office |
| Tile Size | 600 x 600 mm |
| Frame Material | Steel Grid |
| Fire Rating | Non Fire Rated |
| Service Location | On Site |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 125 / sq ft Get Latest Price
| Ceiling Material | HEAT OUT |
| Service Type | Renovation |
| Thickness | 10 mm |
| Area Size | Above 2000 sq ft |
| Application Area | Restaurant, Hospital, Retail Showroom, Residential, Office, Hotel |
| Service Location | Within City |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Material | Aluminum |
| Company | NJ |
| Use | Fall Ceiling |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
Sarbudheen Sulaiman (Proprietor)
Prince Steels & Rolling Shutter
Sf.No.1915-2b, Madurai Bye Pass Road
Karur - 639002, Tamil Nadu, India