Our range of products include imported glass jali.
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| MDF Type | High Density |
| Material | WPC Board |
| Sheet Size | 305 x 305 mm |
| Design Style | Traditional |
| Chip Size | 25 x 25 mm |
| Usage | Window Screen |
| Size | 8 mm |
| Application | Home |
| Usage Area | Floor, Bathroom, Outdoor, Swimming Pool, Kitchen, Wall |
| Finish | Glossy |
| Mount Type | Mesh Mounted |
| Thickness | 3 mm |
| Is It Water Proof | Yes |
| Is It Waterproof | Yes |
Sarbudheen Sulaiman (Proprietor)
Prince Steels & Rolling Shutter
Sf.No.1915-2b, Madurai Bye Pass Road
Karur - 639002, Tamil Nadu, India