Our range of products include red and black ceramic roof tiles and ceramic roof tile.
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Material Grade | Ceramic |
| Profile | Spanish |
| Tile Type | Roman |
| Tile Length | 600 mm |
| Pattern | Profile |
| Tile Width | 10 INCH |
| Surface Treatment | Polished |
| Tile Thickness | 10 mm |
| Water Absorption | 6% - 10% |
| Brand | Nj |
| Dimension | 305mmX400mm |
| Color | Red |
| Material | Ceramic |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 95 / Piece Get Latest Price
| Material Grade | Ceramic |
| Thickness | 170X125 mm |
| Profile | Japanese |
| Tile Type | Flat |
| Tile Length | 400 mm |
| Material | Ceramic |
| Tile Width | 10 INCH |
| Tile Thickness | 10 mm |
| Water Absorption | 3% - 6% |
| Pattern | Flat tile |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Color | Terracotta |
| Brand | Prince |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Material Grade | Ceramic |
| Thickness | 170X125 mm |
| Profile | Spanish |
| Tile Type | Roman |
| Tile Length | 400 mm |
| Material | Ceramic |
| Tile Width | 10 INCH |
| Tile Thickness | 10 mm |
| Water Absorption | 3% - 6% |
| Pattern | Flat tile |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Color | BLACK RED |
| Brand | Prince |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
Sarbudheen Sulaiman (Proprietor)
Prince Steels & Rolling Shutter
Sf.No.1915-2b, Madurai Bye Pass Road
Karur - 639002, Tamil Nadu, India