Retail Trader of a wide range of products which include antic ceiling clay tiles, false ceiling tiles and clay ceiling tiles.
₹ 31 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Ceiling Tile |
| Size (L x W) | 13 X 8.5 INCH |
| Color | Brown |
| Profile / Pattern | Interlocking |
| Shape | Rectangular |
| Finish | Smooth |
| Thickness | 10 mm |
| Size | 2x4 Feet |
| Usage/Application | Partition Walls |
| Resistance Durability | Heat Resistant |
| Eco Friendly | Yes |
| Thickness(mm) | 20 mm |
| Features | Natural Clay With Cooling Effect |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 31 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Ceiling Tile |
| Size (L x W) | 12x8 Inch |
| Color | Terracotta |
| Surface Finish | Polised |
| Profile / Pattern | Interlocking |
| Finish | Smooth |
| Pattern | Plain |
| Thickness | 10 mm |
| Material | Clay |
| No. of Tiles Per Box | 6 |
| Box Weight | 12kg |
| Specific Usage Area | Living Room |
| Usage/Application | Commercial Spaces |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 31 / Piece Get Latest Price
| Dimensions | 11.5 X 8.5 |
| Material | Clay |
| Thickness | 0-5 mm |
| Edge Type | CILING |
| Surface Finish | Sand Finish |
| Brand | TOMSON - CITHRA |
| Color | Terracotta |
| Surface Treatment | Galvanised |
| Usage/Application | Commercial Spaces |
| sizee | 11.2 X 8 inch |
Minimum order quantity: 100 Piece
Sarbudheen Sulaiman (Proprietor)
Prince Steels & Rolling Shutter
Sf.No.1915-2b, Madurai Bye Pass Road
Karur - 639002, Tamil Nadu, India